Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zakup swojego używanego sedana: zalety, gwarancje i najważniejsze punkty do sprawdzenia

Chcesz mieć komfortowy samochód, niezawodny i przygotowany tak, aby połykać kilometry? Używany sedan byłby dla Ciebie idealny. Sedany są sztandarowymi modelami wszystkich producentów. Wybór jest ogromny: francuski z Peugeotem 508, włoski z Alfa Romeo Guilia, a może niemiecka mechanika z Oplem Insignia, Mercedesem klasy C lub BMW serii 3. Na rynku wtórnym znajduje się duża różnorodność modeli, od najtańszych po najdroższe. SPOTICAR pomoże Ci znaleźć używanego sedana Twoich marzeń.

Co to jest sedan? 

Sedan jest przede wszystkim samochodem drogowym, który wyjątkowo dobrze trzyma się drogi. Jego kluczowe słowo to komfort, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Używany sedan: jakie są kluczowe punkty wymagające kontroli? 

Sedan został zaprojektowany z myślą o połykaniu tysięcy kilometrów w największym komforcie dla 4 lub 5 pasażerów. Zatem przed wyborem używanego sedana należy dokładnie sprawdzić kilka punktów:

●    Nadwozie: wystarczy uważnie obejść samochód. Natychmiast dostrzegamy upływ czasu: uderzenia, zadrapania, stan lakieru. Wygląd sedana jest pierwszym znaczącym barometrem: możesz łatwo zorientować się w jego historii.

●    Silnik: nawyki jazdy, przebieg, książki przeglądów, rodzaje podróży... Wszystkie przydatne wskaźniki do oceny stanu Twojego przyszłego używanego sedana. 

●    Wnętrze: luksus i komfort, taki jest duch sedana. Niestety kłopoty codziennego życia mogą szybko być przyczyną wpływu na wnętrze: uszkodzona lub poplamiona skóra, rozdarcia, dziury, zadrapania, przetarcia... Sprawdź swojego przyszłego używanego sedana na wszystkich szwach, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. 

●    Wyposażenie: różni się w zależności od modelu i może decydować o wyborze. Dzięki rynkowi samochodów używanych będziesz mógł znaleźć dobrze wyposażone sedany z asystentem parkowania lub zintegrowanym GPS, tak jak w Mercedesie klasy E lub BMW serii 5, aby wymienić tylko kilka.

Jakie są najlepsze używane sedany?

Jeśli szukasz taniego używanego sedana, bez wahania wybierz Dacię Logan. W przypadku nieco wyższego budżetu pomyśl o używanym Fiacie Tipo lub Renault Fluence.

Kompaktowe sedany są najlepiej reprezentowane na rynku samochodów używanych, a zrobisz dobry interes, wybierając francuskiego (Renault Megane, Peugeot 308, Citroën C4) lub niemieckiego sedana (Volkswagen Golf, Opel Astra, Ford Focus). Inni konkurenci pojawili się na rynku niedawno i już uwiedli wielu kupujących niskimi cenami: Kia Ceed, Hyundai I30 i I40. Japończycy nie pozostają w tyle z Toyotą Auris / Corolla, Nissanem Pulsar i Hondą Civic.

W segmencie używanych sedanów klasy premium oferta jest bardzo szeroka z Audi A4 i A6, Mercedesem klasy C i klasy E oraz BMW serii 3 i serii 5. Nie zapominając o używanym Volvo (C30 i C70) oraz Alfa Romeo 159 i Giulietta.

Dlaczego zakup używanego sedana u profesjonalisty? 

Zakup używanego sedana od jednego z 1500 dealerów SPOTICAR jest gwarancją otrzymania sprawdzonego samochodu przed dostawą i z gwarancją.

Nasi dealerzy i agenci PEUGEOT, CITROËN, OPEL i DS AUTOMOBILES będą mogli również zaoferować Wam finansowanie dostosowane do waszych potrzeb (dzierżawa długoterminowa, dzierżawa z opcją zakupu, klasyczny kredyt ...) i złożyć ofertę odkupienia Waszego obecnego pojazdu.

W SPOTICAR gwarantujemy Wam: zadowalający zakup lub wymianę, gwarancję do 24 miesięcy, rygorystyczną kontrolę pojazdu i pomoc 24 h/24 i 7 dni w tygodniu.
 

Sprawdź również...

Szukaj według kategorii
Inne modele premium
Zgoda na pliki cookie