Przejdź do treści Przejdź do stopki

Zakup używanego samochodu miejskiego

Zakup swojego używanego samochodu miejskiego: zalety, gwarancje i najważniejsze punkty do sprawdzenia

Ruch miejski w pełnej transformacji, ruch samochodowy coraz gęstszy oraz rzadkie lub wąskie parkingi, samochód miejski nasuwa się jako cudowne rozwiązanie. Pomyślany dla ruchu w mieście, uwodzi Francuzów. SPOTICAR jest tutaj, aby pomóc Ci znaleźć idealny używany samochód miejski!

Używane samochody miejskie: dostępne samochody z wieloma zaletami

Dziś wszyscy producenci oferują swoją wizję samochodu miejskiego. Kompaktowy, zaprojektowany, opracowany i wyprodukowany, aby stawić czoła przeszkodom ruchu miejskiego. Najnowsze modele, takie jak Renault Clio, Peugeot 208 lub Volkswagen Polo doskonale zachowują się na drodze, co świadczy o wszechstronności tych pojazdów.

Oto lista ich głównych zalet:

  • Cena: jest to główny argument sprzedaży samochodu miejskiego Nowy samochód miejski jest sprzedawany już po przystępnej cenie, używany samochód miejski taki jak Ford Fiesta lub Renault Twingo, można wynegocjować za 6 000 do 7 000 EUR.
  • Bardzo niskie koszty utrzymania: regularne utrzymanie i kontrolowanie samochodu miejskiego jest rozsądne. Będzie wymagał regularnej konserwacji, ale będzie ona znacznie tańsza niż w samochodzie wyższej kategorii.
  • Silnik o rozsądnej mocy: jazda po mieście z potworem, jeśli chodzi o moc jest bezużyteczna. Dzięki samochodom miejskim i ich małym pojemnościom silnika dużo zaoszczędzisz na ubezpieczeniu. Pomyśl także o automatycznych skrzyniach, dzięki którym jazda w korkach jest dużo mniej męcząca.
  • Ekonomiczny i ekologiczny: samochody miejskie są na ogół wyposażone w silniki o bardzo niskim zużyciu paliwa, takie jak Peugeot 108 lub Toyota Yaris, dostępna również w wersji hybrydowej. Lepiej, przejdź na elektryczne samochody i wybierz Renault Zoe lub Citroen e-Mehari!

Najważniejsze punkty do sprawdzenia przy zakupie używanego samochodu miejskiego

  • Na zewnątrz: uderzenia na drzwiach, zadrapania, uszkodzone lusterka. Miasto może okazać się okrutne dla samochodów miejskich. Zwróć uwagę na najmniejszy ślad uderzeń.
  • sprzęgło, silnik lub hamulce są regularnie używane podczas długich godzin spędzonych w korkach. Nie wahaj się wypróbować pojazd na wszystkich rodzajach dróg, aby sprawdzić jego reakcje podczas hamowania i przyspieszania. Posłuchaj jego silnika, przejdź przez wszystkie biegi i sprawdź jego układ kierowniczy. W przypadku podejrzanego hałasu zadaj maksymalnie dużo pytań sprzedawcy.

Bezpieczne wartości

Wśród najczęstszych używanych samochodów miejskich znajdziesz Renault Clio, Peugeot 208, Citroën C3 lub Opel Corsa i VW Polo.

Jeśli wolisz elegancki model, zakochasz się w DS 3, Mini One lub Fiacie 500! Przy większym budżecie możesz wybrać model premium, jak Mercedes Klasy A lub Audi A1. W odwrotnym przypadku wybierz Dacię Sandero do jazdy tanim samochodem miejskim.

Dlaczego zakup używanego hatchbacka u profesjonalisty?

Kupno używanego samochodu miejskiego od profesjonalisty jest gwarancją, że dostaniesz używany samochód, z gwarancją i który został kontrolowany od A do Z.

Dzięki SPOTICAR, zakup w jednym z naszych punktów sprzedaży PEUGEOT, CITROËN OPEL i DS AUTOMOBILES, pozwoli Ci uniknąć klasycznych problemów związanych z zakupem używanego samochodu: nieaktualne badanie techniczne, niepełna konserwacja, usterki mechaniczne lub zepsuta klimatyzacja.

zadowalający zakup lub wymiana, rygorystyczna kontrola, gwarancja do 24 miesięcy, pomoc 24 h/24 i 7 dni w tygodniu oraz samochód zastępczy na wypadek awarii.

Logo
SPOTICAR
Ekonomiczne i praktyczne samochody miejskie przyciągają wiele grup kierowców: młodych posiadaczy prawa jazdy, ludzi mieszkających w mieście, kierowców szukających drugiego pojazdu... Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby kupić używany samochód miejski, którego potrzebujesz.
Zgoda na pliki cookie