Przejdź do treści Przejdź do stopki

Używany samochód hybrydowy: odkryj modele wybrane przez SPOTICAR

Łącząc zalety samochodów elektrycznych i spalinowych, samochody hybrydowe są prawdziwym sukcesem. Od pierwszego modelu sprzedawanego w Europie, w obecności Toyoty Prius, segment ten w dużej mierze ewoluował. Oferując podobne osiągi do diesla lub benzyny, pojazdy te odznaczają się odtąd coraz bardziej docenianym zachowaniem na drodze, a jednocześnie pozwalają na zmniejszenie swojego zużycia. Tak wiele dobrych powodów, aby kupić używany samochód hybrydowy.

Używany samochód hybrydowy: Doceniany samochód

Rynek samochodów hybrydowych w pełni kwitnie. Dowodem na to jest wzrost sprzedaży modeli akumulatorowych o prawie 25% w 2018 roku. To sukces, który można wytłumaczyć wieloma zaletami tych pojazdów:

  • Wszechstronny silnik: samochody hybrydowe łączą silnik spalinowy z silnikiem elektrycznym. Pierwszy przez większość czasu napędza koła, a drugi zapewnia ruch przy niskiej prędkości i wspomaga przyspieszenie. Dzięki temu systemowi kierowca łączy zalety obu technologii.
  • Pojazd o niskim zużyciu energii: dzięki silnikowi elektrycznemu, który przejmuje pałeczkę przy niskiej prędkości, używany samochód hybrydowy pozwala na zmniejszenie swojego zużycia paliwa. To na dłuższą metę pozwala sporo zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się niską emisją CO2.
  • Samochód przystosowany do miasta: w mieście używane samochody hybrydowe pracują głównie na silniku elektrycznym. Pozwala to na jazdę w całkowitej ciszy i upraszcza prowadzenie samochodu, zwłaszcza dzięki braku pedału sprzęgła w większości modeli.


Istnieje nieskończona różnorodność używanych samochodów hybrydowych

Przy blisko 25 000 rejestracji w ubiegłym roku Toyota Yaris Hybrid jest wielką gwiazdą na rynku używanych samochodów hybrydowych. Trzeba powiedzieć, że japońscy kierowcy dominują w tym segmencie, ponieważ C-HR Hybrid, Auris Hybrid i RAV4 Hybrid są również jednymi z najpopularniejszych pojazdów we Francji.

Na rynku używanych samochodów hybrydowych francuskie modele nie są pomijane. Jeśli Peugeot 3008 Hybrid4 uważa się za bezpieczną wartość, dotyczy to również DS 5 Hybrid4, sedana Peugeot 508 Hybrid4 i Peugeot 508 RXHTo wystarczy, aby przyćmić droższe modele, takie jak Lexus RC lub Volkswagen Passat.

Chociaż bardziej tajemnicze, używane samochody hybrydowe typu plug-in mogą być również alternatywą dla klasycznej hybrydy: pod tym względem gwiazdami tego segmentu są Volvo XC60, Toyota Prius PHEV i Kia Niro Plugin Hybrid.

Dlaczego zakup używanego samochodu hybrydowego u profesjonalisty?

Dzięki sieci 1500 dealerów i agentów SPOTICAR oferuje Wam możliwość skorzystania z wyjątkowych usług oferowanych przez specjalistów PEUGEOT, OPEL, CITROËN i DS AUTOMOBILES: kontrola samochodu, gwarancja do 24 miesięcy, zobowiązanie zadowolenia lub wymiany, lub wypożyczenie samochodu zastępczego, wszystko po to, abyś kupił używany samochód hybrydowy z pełnym zaufaniem.

Dzięki naszym dealerom możesz również skorzystać z oferty odkupienia swojego starego pojazdu i licznych rozwiązań finansowych. Zrozumiesz: dzięki SPOTICAR zakup używanego samochodu hybrydowego odbywa się w całkowitym spokoju.

Zgoda na pliki cookie