Jak wybrać używany samochód?

Nasze wskazówki dotyczące wyboru waszego używanego samochodu

 

Wybór spośród milionów używanych samochodów nie jest dla wszystkich oczywisty. Niewiele osób wie dokładnie, czego chcą. SPOTICAR pokieruje Cię w celu znalezienia odpowiedniego, używanego pojazdu – dostosowanego do Twoich oczekiwań, możliwości finansowych i celu szybkiej odsprzedaży, lub nie.

 

Dobrze określ swoje potrzeby

 

Przed rozpoczęciem szukania używanego samochodu musisz skoncentrować się na swoich priorytetach, aby nie zgubić się w wielu ofertach:

 

  • Rodzaj nadwozia: samochód miejski do miasta i ekonomia użytkowania. Sedan ze względu na swoją wszechstronność. Minivan lub SUV używany do transportu rodziny i bagażu.

 

  • Silnik i skrzynia biegów: benzyna dla rzadziej jeżdżących kierowców lub do użytku głównie miejskiego. Diesel, jeśli często jeździsz po drogach (ponad 15 000 km rocznie). Używany samochód hybrydowy lub samochód elektryczny będzie trochę droższy w zakupie, ale tańszy w codziennym użytku.

 

  • Automatyczna skrzynia biegów: będzie zalecana do jazdy po mieście, ponieważ poprawi komfort jazdy.

 

Zmieścić się w swoim budżecie

 

Dzięki stronom internetowym łatwo jest teraz wyselekcjonować swoje poszukiwania w określonym budżecie. Ale oprócz ceny zakupu musimy również zdefiniować koszt użytkowania, który będzie różny w zależności od różnych kryteriów:

 

  • Rodzaj silnika: dziś silniki benzynowe i diesel różnią się głównie ceną paliwa. Modele hybrydowe i elektryczne wymagają mniej konserwacji.

 

  • Ubezpieczenie: jego cena będzie się różnić w zależności od mocy, rodzaju pojazdu i miejsca parkowania używanego samochodu

 

  • Zużycie: Im mocniejszy jest silnik, tym bardziej nadszarpnie Wasz budżet.

 

Czy powinniśmy pomyśleć o odsprzedaży swojego używanego samochodu?

 

Wszystko zależy od Twojej intencji. Jeśli planujesz korzystać z samochodu przez 3 lata lub krócej, unikaj wyboru nietypowego pojazdu, takiego jak mało znany model, o zbyt oryginalnym kolorze lub niedostatecznie wyposażonym wykończeniu. Jeśli masz na celu długi czas użytkowania, możesz jak najbliżej spełnić swoje potrzeby, ale także swoje pragnienia.

 

W każdym razie radzimy dokonać wyboru u profesjonalisty. Ze SPOTICAR masz szeroki wybór modeli w naszych 1500 punktach sprzedaży PEUGEOT, OPEL, DS AUTOMOBILES i CITROËN.

 

Nasz plus: możliwość odkupienia Twojego obecnego pojazdu, używany samochód skontrolowany od A do Z, gwarancja do 2 lat, pomoc i wymiana pojazdu w razie problemów.

SPOTICAR
SPOTICAR
jest tysiące ogłoszeń używanych samochodów. W związku z tym łatwo pogubić się w tak bogatej ofercie. Oto nasze wskazówki, jak skoncentrować się na swoich potrzebach i zmieścić się w budżecie samochodu.